Klimatizace pomáhá lepšímu a zdravějšímu prostředí

Klimatizace dnes je standardem v komerčních prostorech, ale už není luxusem ani v domácnostech. Moderní klimatizační jednotky pracují ve čtyřech režimech, chladí, snižují vlhkost bez poklesu teploty, provětrávají a čistí vzduch v místnosti, v chladnějších dnech přitopí. Jsou tedy i pomocníkem pro zdravější ovzduší v bytech a domech.

Čistý vzduch požadované teploty

Klimatizační jednotky jsou stále dokonalejší. Kromě dosažení a udržení požadované teploty efektivně přispívají ke zlepšení kvality ovzduší po celý den. Disponují výkonnými filtry, které zachytí i ty nejjemnější částečky prachu a pylu a neutralizují nepříjemné pachy. Filtrace a aktivní čistící systém jsou dvě základní vlastnosti, které se podílí na úpravě vzduchu. Ten zůstává bez alergenů, plísní a škodlivých virů, je čistší. Pokud obsahuje klimatizace také ionizátor, generuje milióny záporných iontů, čímž přináší pocit skutečně svěžího horského vzduchu. Vzduch můžeme pomocí klimatizace také parfémovat. Moderní klimatizace má snadnou a rychlou údržbu. Funkce Self-cleaning snižuje zbytkovou vlhkost nečistot usazených ve vnitřní jednotce. Po vypnutí zařízení zůstává ventilátor vnitřní jednotky ještě cca 20 minut v běhu. Po vysušení zbytkové vlhkosti se ventilátor sám automaticky vypne.

Ochladit, ne nachladit

Klimatizace nabízí mnoho možností různých kombinací proudění vzduchu, nastavení teploty a vlhkosti. Můžeme je tak reagovat na potřebu tepelného komfortu při různých činnostech. V horkých dnech na časovém spínači uvítáme funkci rychlé zchlazení. Někdy však není nutné snižovat teplotu, postačí pouze snížit vlhkost vzduchu. Vyšší teplotu při nižší vzdušné relativní vlhkosti totiž snášíme mnohem lépe, lépe se nám dýchá a celkově se osvěžíme. Bylo by tedy chybou místnost přechladit a riskovat tak nastydnutí. S moderní klimatizací si sami zvolíme podle momentálního pocitu, zda chceme ochladit vzduch, případně ponechat teplotu a snížit vlhkost vzduchu nebo nechat místnost lehce temperovat. Klimatizace nás nikdy nesmí obtěžovat přímým prouděním vzduchu. Systémem swing mode zajišťuje, aby bylo proudění vzduchu rozděleno rovnoměrně do všech koutů místnosti.
Na noc si zvolíme spánkový režim, kdy je proudění vzduchu nepřímé a nejjemnější. V tuto dobu je také důležitá téměř bezhlučná činnost klimatizace. Nástěnné klimatizační jednotky se vyznačují tichým chodem.

Ticho s moderním designem

Tichý provoz je jednou z nejdůležitějších vlastností každého zařízení. Jejich provoz nesmí rušit uživatele. Nástěnné jednotky mají hlučnost pouhých 20 dB(A). I venkovní jednotky by měly mít taktéž excelentně tiché provozní parametry.

Pohodlné ovládání

Nejmodernější klimatizace jsou stále tišší a výkonnější a mají jednoduché ovládání. Dálkové ovladače jsou vyráběny tak, aby splňovaly požadavky a potřeby uživatelů. Optimální nastavení (podle regionu) je uloženo v ovladači a lze ho vyvolat stiskem jediného tlačítka. Lze však nastavit jednotku dle vlastních požadavků (režim, teplota, rychlost ventilátoru, poloha lamel, nastavení časovače). Jedním stiskem pak kdykoliv toto nastavení vyvolat.

Přitápění pomocí klimatizace

Topení je u klimatizačních jednotek funkcí dodatečnou, avšak velmi úspornou, ekologickou a efektivní. V jarním a podzimním období oceníte klimatizaci, která dostatečně vytemperuje místnost. Pokud je potřeba, velmi rychle zvýší teplotu v místnosti na požadovanou výši. V zimě pracuje klimatizace ve funkci topení zhruba do –10 °C. Zvládne i větší mrazy, ale velmi přitom záleží na vlhkosti vzduchu.


Zdroj: www.omega-klimatizace.cz
 
Omega CZ spol. s r.o., divize klimatizace
Náchodská 2552
193 00 Praha 9 - Horní Počernice
 
Telefon: +420 281 021 420
Mobil:   +420 603 150 800
E-mail:  klimatizace@omega-bakery.com